75 ÅRS JUBILEUM

Gjertsen Sport 75 år!

I 75 år har Gjertsen Sport fått være en del av små og store øyeblikk i Sandefjord. Generasjoner har kommet inn døra, noen for sitt aller første par fotballsko, andre for turjakken som skulle bli med på minnerike fjellturer. Vi har fått være med på starten av nye interesser, mål og drømmer.

Vi er utrolig takknemlige for tilliten dere har vist oss gjennom alle disse årene. At dere velger å handle lokalt, spør oss om råd og deler historiene deres med oss, betyr mer enn dere aner.

Neste uke fyller vi 75 år. Det er ikke bare vår bursdag, det er en feiring av dere, kundene våre, lokalmiljøet og alle øyeblikkene vi har fått være en del av.

Tusen takk for at dere har vært med oss på reisen. Vi gleder oss til fortsettelsen ❤️

Sportsglede siden 1951

Gjertsen Sport åpnet dørene 19. februar 1951 av Odd Gjertsen i Torggt. 28 som den gang lå på hjørnet av Søeberg Torget. Bjørn Gjertsen (tidligere daglig leder) begynte i fast stilling i juni 1972 og overtok i sin helhet i 1980. Mars 1993 åpnet Gjertsen Sport i ny drakt Dronningensgate 3, hvor vi fortsatt ligger i dag.

Våre satsingsområder har vært sport og fritid, med vekt på tekstiler. I 1995 inngikk vi medlemskap i sportskjeden Stadion. Dette er en kjede bestående av rundt 100 frittstående butikker hvor innkjøpssamarbeidet gir oss noen av de beste prisene i markedet, noe som selvfølgelig skal gå kundene våre til gode. Stadionkonseptet går ut på at de enkelte medlemsbutikkene eier kjedesentralen, slik at vi blant annet kan drive vår egen unike butikk etter eget ønske. I 2005 ble vi også medlem av klubbkjeden Sport Direkt hvor vi har den glede å kunne tilby lokale idrettslag de beste prisene.

Far Odd Gjertsen til venstre og sønn Bjørn Gjertsen til høyre.

Handlekurv
Skroll til toppen